Kde jsem byla celé jaro/léto?

20160807_163357

Přemýšlela jsem, jak začít tento článek. Kam jsem to vlastně zmizela? Ani nevím.

Stalo se toho celkem dost a před prázdninami jsem neměla čas ani chuť psát články o mém životě, který měl tou dobou jedinou náplň – učení a dohánění látky. Když jsem si přece jenom našla volnou chvilku, šla jsem si raději odpočinout na vycházku do přírody.

V dubnu jsem navštívila se školou již podruhé Rusko, kde jsme úspěšně obhájili naši práci na vědecké konferenci. Za týden jsme procestovali tři velká města – Moskvu, Petrohrad a naši partnerskou Jaroslavl. Setkala jsem se s dlouholetými kamarády a moc jsme si to užívali. Slíbili, že příští rok zase přijedou k nám, tak snad to vyjde. Jelikož je to můj poslední rok na škole a další rok zatím vůbec nevím, co se mnou bude, ráda bych je ještě viděla.

Po návratu domů nastalo asi největší šílenství ve škole. Učitelé chtěli mít dopsané všechny známky, doplňené sešity i vědomosti. Pro mě osobně začal velký boj s chemií, fyzikou a matikou. Naštěstí, co se týče prvních dvou, to byl už ten poslední. (Už žádná fyzika ani chemie, to je tak neskutečně krásný osvobozující pocit!)

Co se týče léta, hned na začátku července pro mě začalo „malé“ dobrodružství v podobě naší rodinné dovolené, kterou jsme si samy s mamkou zorganizovaly. Nač cestovka, že? Stačí Ann. A tak jsme se vydaly na nádhernou Mallorcu, ostrov všech tváří a možností. Na zpáteční cestě jsme si pak prodloužily pobyt a zůstaly ještě několik dní v německém Mnichově. Jak víte, miluju Německo, takže pro mě ráj na zemi. Mnichov jsem si zamilovala, protože jsem tam byla poprvé v létě, a ta atmosféra města byla úplně jiná.

Zbytek prázdnin jsem strávila na horách, výlety do přírody, pitím toho nejlepšího bylinkového čaje z Krkonoš a čtením knižek, které jsem si nakoupila v Německu. (Jsou tam levnější, a stejně přemýšlím německy, tak co už.)

O tom všem samozřejmě plánuji napsat podrobné články, včetně fotek, tipů, co kde stojí za návštěvu a tak dále. Plánuji i recenze pár knížek od Johna Greena a Dívky ve vlaku a taky několika filmů.

A jak jste prožili prázdniny vy?

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s